Nowy numer 23/2020 Archiwum

Za miasto

Zakochani, Kadosz, Teatr Pantominy Gratia i… „Gratia do 150 cm” – między innymi to oni wystąpili w Boże Ciało.

Uwielbieniowy koncert „Jego Moc” odbył się już po raz trzeci. Na widowni pojawiło się wielu mieszkańców, a przed sceną najlepiej bawiła się pokaźna gromadka dzieci. Te ostatnie miały okazję pokazać się także na scenie. Kiedy widzowie oczekiwali, aż pojawi się Teatr Pantomimy Gratia, najpierw wybiegła... „Gratia do 150 cm”, jak nazwał ją prowadzący, czyli dziecięcy zespół pantomimy przygotowywany przez starszych artystów. Dzieci do utworu pt. „Mary, did you know” („Mario, czy już wiesz”) ekspresyjnie przedstawiły historię Jezusa widzianą oczyma Maryi. Zaraz po małych wykonawcach pantomimę ewangelizacyjną zaprezentowali starsi tancerze. W ich wykonaniu publiczność również zobaczyła historię Jezusa, lecz bardziej osadzoną w chronologii Pisma Świętego.

Były sceny m.in. narodzin w stajence, rozmnożenia chleba, ostatniej wieczerzy, zdrady Judasza, pokonania szatana i wyjścia z grobu. Podczas koncertu wystąpili również uczestnicy konkursu „Muzykujące rodziny” oraz podopieczni świetlicy Anioła Stróża działającej przy tarnogórskim Konwikcie, a na koniec – kilkudziesięcioosobowy zespół Kadosz Uwielbienie.

Pomiędzy występami kilka osób dawało świadectwa swojego nawrócenia. Była też modlitwa za miasto i jego mieszkańców, władze i duszpasterzy. W trakcie wydarzenia na rynku działał „namiot miłosierdzia”, do którego każdy mógł przyjść i poprosić o rozmowę, modlitwę, spowiedź.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama