GN 42/2019 Archiwum

"Barka" na cztery orkiestry

Muzycy razem ze swoimi instrumentami dętymi pielgrzymowali w niedzielę do sanktuarium MB Pokornej w Rudach.

W niedzielnej pielgrzymce do sanktuarium Matki Bożej Pokornej w Rudach przybyli muzycy z orkiestr dętych z dwóch kopalni - KWK "Sośnica" i KWK "Knurów", a także z parafialnych orkiestr z Wieszowej oraz - w połączonym składzie - z Grzybowic i Bargłówki.

Instrumentalistom towarzyszył biskup senior Jan Wieczorek, który przewodniczył Eucharystii w ich intencji.

W homilii mówił o Bożej oktawie, rozpisanej według dźwięków: C dolne - chrześcijanin, D - Bóg (Deus), E - Ewangelia, F - zaufanie (fides), G - łaska (gratia), H - człowiek (homo) i C górne - miłość (caritas).

- Bądźcie chrześcijańską oktawą - zachęcał muzyków biskup.

Połączone orkiestry wspólnie akompaniowały w czasie liturgii, a po Mszy wykonały krótki koncert, na którym zabrzmiały m.in. utwory kojarzone ze św. Janem Pawłem II - "Abba Ojcze" i niezastąpiona "Barka".

"Barka" na cztery orkiestry   Eucharystii w intencji muzyków przewodniczył biskup senior Jan Wieczorek Szymon Zmarlicki /Foto Gość

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama