Nowy numer 42/2019 Archiwum

Kandydaci PiS na prezydentów miast

Prawo i Sprawiedliwość ogłosiło kandydatów na stanowiska prezydentów kolejnych śląskich miast w nadchodzących wyborach samorządowych.

W Gliwicach kandydatem PiS jest poseł Jarosław Gonciarz. Zawodowo związany z branżą górniczą, pracował m.in. jako informatyk w jednym z zakładów Kompanii Węglowej. W 2010 i 2014 roku został radnym Rady Miejskiej w Gliwicach. W wyborach parlamentarnych w 2015 roku uzyskał mandat i jest posłem na Sejm VIII kadencji.

W Bytomiu kandydatem na prezydenta jest Mariusz Janas, radny rady miejskiej od 2012 roku, obecnie jej przewodniczący. Wcześniej związany zawodowo z Caritas Diecezji Gliwickiej. W latach 2013-2015 r. był członkiem Rady ds. Polityki Senioralnej. Jest współzałożycielem Stowarzyszenia Bytomski Marsz dla Życia i Rodziny

Natomiast w Zabrzu kandydatem na prezydenta jest Borys Borówka, radny rady miejskiej. Adiunkt w Instytucie Geologii Stosowanej na Politechnice Śląskiej. Należy do kilku stowarzyszeń górniczych. Prowadzi też własną działalność gospodarczą.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL