Nowy numer 30/2021 Archiwum

Za ochronę dziedzictwa, projekt badawczy i publikację

Trzy wyróżnienia dla naszych muzeów w konkursie Sybilla 2017.

Podczas gali XXXVIII Konkursu na Wydarzenie Muzealne Roku Sybilla 2017, która odbyła się wczoraj w Muzeum Narodowym w Warszawie, ogłoszono tegorocznych laureatów. Wśród nich znalazły się Muzeum Górnośląskie w Bytomiu, Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu oraz Muzeum w Gliwicach

Grand Prix w tym roku otrzymało Muzeum Sztuki w Łodzi za cykl wystawienniczy „100 lat Awangardy w Polsce”.

Natomiast nasze placówki zostały wyróżnione w trzech różnych kategoriach. W kategorii konserwacja i ochrona dziedzictwa kultury otrzymało je Muzeum Górnośląskie w Bytomiu za projekt „Konserwacja i ochrona Domu Modlitwy Kongregacji Wyznania Mojżeszowego w Bytomiu przed całkowitym zniszczeniem”. W kategorii projekty naukowo-badawcze Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu za projekt „Patronackie osiedla robotnicze w Zabrzu: Borsgiwerk, Zandka i kolonia Ballestrema w Rokitnicy 1863-2016”. Natomiast w kategorii publikacje nagrodzone zostało Muzeum w Gliwicach wydaną przez nie za książkę „Żeliwo. Odlewnictwo artystyczne w dawnych Gliwicach (1796-1945)”.

W konkursie promującym najlepsze przedsięwzięcia muzealne uczestniczą placówki z całej go kraju. Organizowany jest on przez Narodowy Instytut Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów pod patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama