Nowy numer 14/2020 Archiwum

Światło Góry Tabor

Prezentacja witrażu autorstwa prof. Wernera Lubosa w tarnogórskim kościele w Lasowicach.

W sobotę 19 maja w kościele św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Tarnowskich Górach-Lasowicach odbędzie się prezentacja witrażu „Światło Góry Tabor”. O swojej pracy będzie opowiadał autor - prof. Lubos, który zaprojektował witraże do tej świątyni.

Podczas spotkania zabrzmi również muzyka. Arie z oratoriów „Eliasz” Feliksa Mendelssohna oraz „Mesjasz” Jerzego Fryderyka Haendla wykonają Hanna Balcerzak (klawesyn, pianino) i Jarosław Kitala (baryton).

Zaplanowana została także projekcja filmu o budowie witrażu. Spotkanie rozpoczyna się o godz. 18.50, wstęp na nie jest wolny.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama