Nowy numer 42/2019 Archiwum

Kilka dni przy Matce Dobrej Drogi

Odpust u jezuitów w Gliwicach - zaproszenie na nowennę, konferencję i koncert.

Od środy 9 maja rozpoczynają się wydarzenia związane z odpustem ku czci Matki Dobrej Drogi w parafii Matki Bożej Kochawińskiej w Gliwicach (na osiedlu Kopernika). O 17.15 odbędzie się nowenna, a o 18.00 - Msza św. z udziałem Chóru Credo pod dyrekcją Józefa Rutkowskiego, podczas której poświęcona zostanie nowa figura Matki Bożej Fatimskiej.

W piątek 11 maja ostatnia konferencja z całorocznego cyklu poświęconego św. Ignacemu Loyoli. Tym razem o. Leszek Gęsiak SJ, wykładowca Akademii "Ignatianum" w Krakowie, przybliży motto życiowe świętego "Ad maiorem Dei gloriam" - "Ku większej chwale Bożej" (na podstawie "Autobiografii"). Spotkanie rozpocznie się o 19.00. W sobotę o 18.00 Msza św., a po niej o 19.00 odbędzie się koncert zespołu "U studni".

Natomiast w niedzielę 13 maja o 12.30 - Suma odpustowa z uroczystym wniesieniem relikwii św. Ignacego Loyoli. Kazania na każdej Mszy św. będzie głosił o. Leszek Gęsiak SJ. Na zakończenie uroczystości o 19.00 nabożeństwo fatimskie z różańcem i procesją wokół kościoła.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL