Nowy numer 30/2021 Archiwum

Odezwa biskupa gliwickiego w związku ze święceniami kapłańskimi

"To dzieło wymagające odważnej decyzji, by w niełatwych dla Bożych spraw czasie, zdecydować się na życie wypełnione treścią Bożego orędzia".

Umiłowani Bracia Kapłani, Siostry i Bracia w Chrystusie!

Każdego roku udziela się nam serdeczna myśl o Kościele Diecezjalnym, gdy wyczekujemy chwili przyjęcia święceń przez kandydatów, przygotowanych do podjęcia kapłańskiej posługi w stopniu prezbiterów. Niezmiennie w ten sposób przez wieki ożywiała się nadzieja wierzących w Chrystusa, że będzie zapewniona bez uszczerbku misja głoszenia światu Słowa Bożego i sprawowania świętych sakramentów.

Spełnienie się tej tęsknoty nie jest sprawą oczywistą, wymaga bowiem konsekwentnej i cierpliwej naszej współpracy z Panem, który daje powołanie do swej służby. Trzeba nam w to gorąco wierzyć, by wyprosić i ukształtować dojrzałą postawę wielkodusznych synów z naszych rodzin, zdolnych do włączenia się w wielkie dzieła Boże. Wszyscy jesteśmy świadomi, że to dzieło wymagające odważnej decyzji, by w niełatwych dla Bożych spraw czasie, zdecydować się na życie wypełnione treścią Bożego orędzia o godności człowieka i jego przeznaczeniu do doskonałości.

Gorąco oręduję do naszych wspólnot rodzinnych i parafialnych, by przez swoją otwartą postawę przyczyniali się do wytrwałej modlitwy o nowych kapłanów, ale też potrafili tworzyć sprzyjającą ku temu atmosferę, pełnej wewnętrznej satysfakcji z odkrywania tak cennych darów.

Trwając w postawie żarliwej prośby o zapewnienie nieustannych zastępów współpracowników Chrystusa-Najwyższego Kapłana dzielę się tegoroczną naszą radością, że diecezja nasza otrzymana nowych siedmiu absolwentów naszego Wyższego Międzydiecezjalnego Seminarium Duchownego w Opolu, którzy zdecydowali się na przyjęcie święceń. Oto oni:

  • Wojciech Dombek z parafii św. Antoniego w Tworogu
  • Tobiasz Antoni Dyląg z parafii św. Józefa w Krupskim Młynie,
  • Ireneusz Krzysztof Gierczycki z parafii św. Anny w Gliwicach-Łabędach,
  • Kamil Szymon Hadaś z parafii Narodzenia NMP w Gliwicach-Bojkowie,
  • Przemysław Kielich z parafii św. Anny w Gliwicach-Łabędach,
  • Klaudiusz Łukasz Mann z parafii Wszystkich Świętych w Sierotach,
  • Amadeusz Andrzej Pełka z parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Zbrosławicach.

Podniosła uroczystość przyjęcia święceń prezbiteratu przez naszych młodych Przyjaciół to w pierwszym rzędzie ich radość i udzielający się świąteczny nastrój, ale to także satysfakcja wspólnot parafialnych, z których wyszli, których wiarą się budowali - od własnych rodziców i bliskich zaczynając, przez świadectwo życia nauczycieli i wychowawców, katechetów i posługujących im duszpasterzy.

Sakramentu kapłaństwa w stopniu prezbiterów udzielę nowym kapłanom w sobotę przed Zesłaniem Ducha Świętego, czyli 19 maja, o godz. 9.30 w naszej gliwickiej katedrze. Zapraszam jak najserdeczniej Czcigodnych Kapłanów, Osoby życia konsekrowanego oraz Drogich Diecezjan, by swoją obecnością i żarliwą modlitwą otoczyli w tym ważnym momencie polecanych kandydatów do święceń i wzmogli też w naszym diecezjalnym Kościele poczucie odpowiedzialności za nowe powołania do szczególnej służby w Kościele. Musimy ciągle pamiętać o potrzebie współpracy z łaską Bożą. Na tę ważną drogę ku naszej dojrzałości w służbie Jezusa Chrystusa serdecznie błogosławię.

wasz biskup
+ Jan Kopiec

Gliwice, dnia 30 kwietnia 2018 r.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama