Nowy numer 30/2021 Archiwum

Damian Pelczarski Bohaterem Katechezy

Katecheta z Zespołu Szkół Samochodowych im. gen. S. Roweckiego "Grota" w Gliwicach otrzymał największą liczbę głosów spośród wszystkich kandydatów.

Damian Pelczarski prowadzi w szkole koło fotograficzne, administruje stronę internetową i fanpage na Facebooku, redaguje też BIP szkoły.

Ponadto prowadzi projekt tworzenia albumów absolwentów i organizuje imprezę "Wagary w Samochodówce". Otrzymał wyróżnienie od uczniów za zaangażowanie w życie szkoły.

Ukończył studia podyplomowe z historii, informatyki i techniki informacyjnej dla nauczycieli. Jest zaangażowany w akcje charytatywne: "Samochodówka na Trynku" (paczki świąteczne dla potrzebujących z parafii Matki Bożej Częstochowskiej), akcje pomocy na rzecz dzieci i osób niepełnosprawnych.

Uczestniczy w życiu parafii Wszystkich Świętych, organizuje pielgrzymki piesze na Górę Świętej Anny i do Częstochowy. Propaguje honorowe krwiodawstwo - w styczniu 2018 r. otrzymał odznakę III stopnia honorowego dawcy krwi.

W plebiscycie "Bohater Katechezy" Damian Pelczarski otrzymał ponad 700 głosów. To prawie dwa razy więcej niż druga kandydatka - Dominika Macha-Kowalska ze Szkoły Podstawowej nr 36 im. J. Tuwima w Zabrzu, która w internetowym głosowaniu otrzymała niecałe 400 polubień.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama