Nowy numer 38/2021 Archiwum

Mozaika pobożności

– Duszpasterstwo to w pewnym sensie taka sinusoida – są lata lepsze i gorsze. Mam świadomość, że nic od nas się nie zaczęło i na nas się nie skończy; że zbieramy owoce pracy i wiary wielu pokoleń księży i żyjących tu ludzi – mówi ks. Arkadiusz Kinel.

Czas na jubileusz

Świętowanie jubileuszu 150. rocznicy poświęcenia murowanego kościoła rozpoczęło się 7 kwietnia od wielkanocnego konwentu z udziałem biskupa Andrzeja Iwaneckiego. Na wspólną Mszę zaproszeni zostali nie tylko – jak jest w zwyczaju – kapłani dekanatu zabrzańskiego, ale wszyscy wierni parafii, które wywodzą się z parafii św. Andrzeja. W ten sposób nawiązano do pomysłu sprzed 50 lat, gdy na 100. rocznicę poświęcenia kościoła przez siedem niedziel pielgrzymowały tutaj wyodrębnione stąd parafie.

Centralne uroczystości jubileuszowe odbędą się 6 maja z udziałem biskupa gliwickiego Jana Kopca, który będzie przewodniczył Eucharystii o 12.00. Tego samego dnia o 19.00 w kościele odbędzie się koncert Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”. W planie są także spotkania byłych ministrantów i marianek (9 czerwca) i dawnej młodzieży zaangażowanej w grupach parafialnych (16 czerwca).

« 1 2 3 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama