Nowy numer 38/2021 Archiwum

Obchody w Gliwicach

W uroczystość NMP Królowej Polski i Święto Narodowe 3 Maja Mszy św. w intencji ojczyzny o 12.30 w katedrze przewodniczyć będzie bp Jan Kopiec.

Po liturgii uczestnicy przejdą na plac Krakowski, gdzie o 14.30 odbędą się uroczystości z udziałem między innymi wojska, pocztów sztandarowych i przedstawicieli władz samorządowych. Flaga państwowa zostanie podniesiona na maszt, odbędą się także apel i defilada. Około godz. 15 zaplanowano występ mażoretek "Pantery" z Młodzieżowego Domu Kultury w Gliwicach.

O 16.00 w Willi Caro (ul. Dolnych Wałów 8a) odbędzie się koncert pieśni patriotycznych z udziałem Jana Marii Dygi, Danuty Widuch-Jagielskiej, Andrzeja Zaczkowskiego i Piotra Oczkowskiego. Wieczorem o 18.00 w Teatrze Miejskim w Gliwicach (ul. Nowy Świat 55‒57) zaplanowano koncert Nuli Stankiewicz pt. „Byle nie o miłości. Piosenki Agnieszki Osieckiej”. Bilety w cenie 1 zł będą dostępne w kasie Teatru Miejskiego w Gliwicach oraz Sceny Bajka – Kina Amok (ul. Dolnych Wałów 3).

Natomiast o 19.00 w zabytkowym kościele św. Jerzego w Ostropie (ul. Piekarska 13) rozpocznie się koncert „Przesłanie dla Pokoju” w wykonaniu Kapeli Dobrej Woli Jerzego Moskały, dzieci z przedszkola Chatka Uszatka oraz chóru Heimat. Zagra także Orkiestra Dęta Ostropa, która w ubiegłym roku obchodziła 110-lecie działalności.

Z okazji Dnia Flagi Rzeczpospolitej Polskiej oraz Święta Konstytucji 3 maja zabytkowa wieża Radiostacji Gliwickiej oraz Palmiarnia Miejska zostaną podświetlone na biało-czerwono. Iluminacje będzie można oglądać od 1 do 3 maja.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama