Nowy numer 37/2021 Archiwum

Każdy może poczuć się zwycięzcą

Kolejny festiwal piosenki religijnej w Lublińcu już za nami. Na scenie wystąpili uczniowie i przedszkolaki.

W tej edycji Powiatowego Festiwalu Piosenki Religijnej w Lublińcu wystąpiło 33 uczestników z przedszkoli i szkół podstawowych. Niektórzy z nich po raz pierwszy stanęli na scenie przed publicznością. Impreza trwała dwa dni, 24 i 25 kwietnia, w katolickiej szkole im. św. Edyty Stein w Lublińcu.

– Cieszę się, że mogę być tutaj z wami. Życzę wam, aby wasz śpiew był jak najgłośniejszy i najpiękniejszy, żeby to wspólne śpiewanie nas uszczęśliwiło. Mam nadzieję, że wszyscy będą się czuli zwycięzcami, bo każdy, kto się odważy wejść na scenę, pokazać swój talent, uwierzyć w siebie, już jest zwycięzcą – powiedział na rozpoczęcie festiwalu o. Paweł Zając OMI, prowincjał Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej w Polsce. Wśród zaproszonych gości byli również starosta powiatu lublinieckiego Joachim Smyła, poseł na Sejm Andrzej Gawron, burmistrz Lublińca Edward Maniura oraz proboszcz parafii św. Stanisława Kostki o. Waldemar Janecki OMI.

Każdy może poczuć się zwycięzcą   Przedszkolaki z opiekunami, rodzicami oraz jury i dyrekcją szkoły katolickiej Jan Maniura Pomiędzy występami małych artystów zaprezentowali się uczniowie Zespołu Szkół im. św. Edyty Stein KSW w krótkim, zabawnym, ale i zachęcającym do pomagania innym programie artystycznym. W jury zasiadali: Maria Domagała, dyrektor szkoły muzycznej w Lublińcu, Barbara Kosytorz, nauczyciel w szkole muzycznej, Danuta Smyła, muzyk oraz Krzysztof Gembała, nauczyciel muzyki w lublinieckiej szkole katolickiej. Najlepszym uczestnikom przyznano wyróżnienia bez podziału na poszczególne miejsca.

Każdy może poczuć się zwycięzcą   Jury w składzie: Maria Domagała, Barbara Kosytorz, Danuta Smyła oraz Krzysztof Gembała Jan Maniura

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama