Nowy numer 37/2021 Archiwum

Słowo i znak, czyli moc Ewangelii

Już można zapisywać się na majową konferencję, w której wezmą udział Marcin Zieliński, Michał Świderski, Aleksander Bańka, ks. Artur Sepioło i Marcin Jakimowicz.

Całodzienna konferencja „Moc Ewangelii – słowo i znak” odbędzie się 26 maja w Gliwicach, w kościele NMP Matki Kościoła na osiedlu Sikornik. Zaplanowane zostały cztery sesje tematyczne poprowadzone przez różnych prelegentów.

Jaka jest wola Boża odnośnie do uzdrowienia? – to temat, który omówi Michał Świderski, lider Szkoły Nowej Ewangelizacji diecezji gliwickiej, zaangażowany w ewangelizację i formację wspólnot. Na pytanie, „jak dokonuje się uzdrowienie”, spróbuje odpowiedzieć Marcin Zieliński, lider wspólnoty „Głos Pana” w Skierniewicach, który prowadzi ewangelizacje i rekolekcje w kraju i za granicą, Jest autorem książki „Rozpal wiarę, a będą działy się cuda”.

"Cud modlitwy (nie)wysłuchanej" – to temat prelekcji Aleksandra Bańki, filozofa i politologa, świeckiego lidera Centrum Duchowości Ruchu Światło–Życie Archidiecezji Katowickiej, który odpowiada za organizację oraz prowadzenie Tyskich Wieczorów Uwielbienia. Jest autorem książek, artykułów oraz audiobooków poświęconych filozofii i duchowości chrześcijańskiej.

O tym, co zrobić, „aby przyjąć uzdrowienie”, i co zrobić, „aby posługiwać uzdrowieniem”, będzie mówił ks. Artur Sepioło, dyrektor Sekcji ds. Nowej Ewangelizacji gliwickiej kurii i diecezjalny koordynator ruchów, wspólnot i stowarzyszeń,. Jest on również przewodniczącym senatu Ogólnopolskiego Porozumienia Dyrektorów Katolickich Kerygmatycznych Szkół Nowej Ewangelizacji.

Panel dyskusyjny w czasie spotkania poprowadzi Marcin Jakimowicz, redaktor "Gościa Niedzielnego". W programie całodziennej konferencji – Eucharystia, uwielbienie, posługa modlitwą wstawienniczą.

Zgłoszenia poprzez formularz na stronie: www.inicjatywamissio.pl do 21 kwietnia, koszt 50 zł, później drożej. Tam również dostępny jest szczegółowy program konferencji.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama