Nowy numer 41/2018 Archiwum

Przypomnienie pięciu prawd

W bytomskim I LO im. J. Smolenia otwarta zostanie wystawa "Prawdy Polaków. Manifestacja odwagi i wiary" przygotowana przez Instytut Pamięci Narodowej.

Jutro, 13 kwietnia o godz. 12.00, w I Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Smolenia (ul. Strzelców Bytomskich 11) otwarta zostanie wystawa z okazji 80. rocznicy ogłoszenia prawd Polaków spod znaku Rodła. W programie również prelekcja Ryszarda Mozgola, naczelnika OBEN IPN w Katowicach.

Pięć Prawd Polaków to przesłanie, które zostało ustanowione na Zjeździe Polaków mieszkających w Niemczech 6 marca 1938 roku. Przygotowana przez IPN wystawa „Prawdy Polaków. Manifestacja odwagi i wiary” przedstawia historię Związku Polaków w Niemczech, przygotowania do kongresu i jego przebieg oraz przyjęte na nim Prawdy Polaków.

Ekspozycja zaprojektowana została przez Delegaturę IPN w Opolu w języku polskim i niemieckim. W Bytomiu będzie prezentowana do 27 kwietnia.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy