Dni Papieskie w Zabrzu

Wystawa w kościele Matki Bożej Różańcowej w Grzybowicach rozpocznie wydarzenia poświęcone pamięci św. Jana Pawła II.

Dni Papieskie w Zabrzu zwyczajowo trwają między 2 a 8 kwietnia (dniami śmierci i pogrzebu św. Jana Pawła II).

  • 2 kwietnia o 12.00 w kościele Matki Bożej Różańcowej zainaugurowana zostanie wystawa „A przecież nie cały umieram”, na której zaprezentowane będą materiały prasowe z okresu śmierci papieża. Wystawa czynna będzie do 15 kwietnia (przed i po każdej mszy świętej).
  • 3 i 4 kwietnia w Multikinie w ramach „Przeglądu filmów z przesłaniem" każdego dnia wyświetlonych zostanie pięć części „Dekalogu” w reżyserii Krzysztofa Kieślowskiego. Seanse rozpoczynać się będą o 17.00. Bezpłatne bilety na poszczególne dni można odebrać w Centrum Organizacji Pozarządowych (Zabrze, ul. Brodzińskiego 4).
  • 5 kwietnia o 17.00 w Teatrze Nowym odbędzie się spotkanie w ramach „Kawiarenki z oknem na świat”, którą tym razem zatytułowano „Co można w życiu lepszego zrobić niż się przydać”. Dyskutować będą m.in. prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik, ks. dr hab. Arkadiusz Wuwer i prof. Jan Duława. Spotkanie zakończy się słodkim akcentem – papieskimi kremówkami.
  • 6 kwietnia o 17.00 Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza do Czytelni Ogólnej przy ul. Wyzwolenia, gdzie odbędzie się wieczór literacki inspirowany pamięcią o św. Janie Pawle II.
  • 7 kwietnia o 18.00 w kaplicy św. Barbary w zabytkowej kopalni Guido odbędzie się koncert „Modlitwa dzwonów” budapesztańskiego Chóru Męskiego św. Efraima. W programie przewidziano: Bellea, Kodály’ego, Pendereckiego, Dvořáka, Lutosławskiego i Bartóka. Dyrygował będzie Tamás Bubnó. Rezerwacja biletów pod numerem tel.: 32 271 40 77.
  • Finał Dni Papieskich zaplanowano na 8 kwietnia o 16.00. W Świetlicy Dzielnicowej w Zabrzu-Grzybowicach (ul. Badestinusa 60) odbędzie się wielopokoleniowe spotkanie muzyczne „Dzwonili od rana” z udziałem chóru „Legato”, zespołu bluesowo-rockowego „Blue Dragonfly” oraz dzieci z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 8 w Zabrzu-Grzybowicach.
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..