Nowy numer 41/2019 Archiwum

O tajemnicy człowieka

- Na tyle jesteśmy ludźmi, na ile osadzamy swoje "jestem" w "Jestem" Boga - mówił w Lublińcu do katechetów i nauczycieli o. Marian Zawada OCD.

W parafii pw. św. Stanisława Kostki w Lublińcu w sobotę odbył się wielkopostny dzień skupienia pod hasłem: „O tajemnicy człowieka” dla katechetów i nauczycieli rejonu lublinieckiego. Prowadził je o. dr hab. Marian Zawada OCD.

Podczas nauk rekolekcjonista zatrzymał się nad stworzeniem człowieka, nadzieją oraz nad tym, czym jest piękno.

- Bóg pochylił się nad materią i poprzez pocałunek tchnął swojego ducha. Człowiek zrodzony jest z pocałunku Boga. I właśnie to Boskie, wewnętrzne tchnienie ducha stanowi istotę duchowości. Tylko wtedy człowiek rozwija swojego ducha, kiedy spogląda na Boga i rozwija swoją sferę duchową - mówił podczas nauki o. Zawada.

- Na tyle jesteśmy ludźmi, na ile osadzamy swoje "jestem" w "Jestem" Boga. Aby nie utracić więzi z Bogiem, nie powinno być w nas zgody na grzech - dodał.

W ramach dnia kupienia odbyła się również adoracja Najświętszego Sakramentu wraz z możliwością spowiedzi, a na zakończenie wspólna Eucharystia, której przewodniczył o. Krzysztof Wrzos OMI, wikariusz parafii oblackiej oraz prefekt Szkoły Katolickiej im. św. Edyty Stein KSW w Lublińcu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL