Bezpieczne porządki

W Gliwicach rozpoczął się kolejny sezon objazdowych zbiórek elektrośmieci. W wyznaczone soboty potrwa do jesieni.

Pierwszym punktem zbiórki był dziś parking w Gliwicach-Sośnicy, naprzeciw kościoła św. Jacka. Kolejna zbiórka odbędzie się 24 marca w Łabędach, ul. Literatów (przy placu zabaw), a 7 kwietnia w Ostropie, ul. Daszyńskiego (plac przy kościele).

Objazdowa akcja potrwa do drugiej połowy października. Oznakowany samochód w określone soboty będzie odbierał elektrośmieci w różnych miejscach miasta od 10.00 do 13.00. Można tam dostarczyć stare i zepsute sprzęty elektroniczne, pralki, telewizory, urządzenia elektroniczne, komputery, telefony, baterie i niedziałający sprzęt oświetleniowy.

Szczegółowy harmonogram zbiórek znajduje się na gliwice.eu w zakładce Ekologia.

Elektrośmieci to odpady niebezpieczne, których nie należy wyrzucać do przydomowych śmietników. Szkodliwe substancje, takie jak rtęć, freon czy kadm, mogą wydostać się na zewnątrz i przeniknąć do gleby i wód gruntowych, stwarzając zagrożenie.

Przez cały rok elektrośmieci można oddawać też w Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych przy ul. Rybnickiej (od poniedziałku do piątku od 7.00 do 17.00, w soboty od 7.00 do 13.00).

Za pieniądze, które samorząd pozyskuje, sprzedając odpady, kupowany jest sprzęt sportowy dla gliwickich szkół i przedszkoli.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..