Nowy numer 42/2019 Archiwum

Wkrótce wspólne bilety okresowe

Od 1 kwietnia ujednolicone zostaną kolejne bilety w ramach Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.

Po wcześniejszym wprowadzeniu wspólnych biletów jednorazowych, teraz na teranie całej metropolii będzie obowiązywał jeden cennik dla biletów dobowych, tygodniowych, miesięcznych i kwartalnych. To efekt zawartego w połowie grudnia 2017 r. porozumienia pomiędzy Górnośląsko-Zagłębiowską Metropolią a trzema organizatorami transportu publicznego – KZK GOP, MZK Tychy oraz MZKP Tarnowskie Góry.

Zmiany zaczną obowiązywać od 1 kwietnia. Warto wziąć to pod uwagę już teraz, planując np. zakup kolejnych biletów okresowych.

Wspólne bilety okresowe będą uprawniać do podróżowania autobusami, trolejbusami i tramwajami w ramach KZK GOP, MZKP Tarnowskie Góry oraz MZK Tychy.

Osoby, których stary bilet miesięczny lub kwartalny traci ważność po 1 kwietnia, będą mogły korzystać z niego już na nowych zasadach i będzie ważny na terenie całej metropolii.

Bilety elektroniczne (na kartę ŚKUP) będą dostępne w sprzedaży od połowy marca, a papierowe wersje biletów (dotyczy tylko obszaru MZK Tychy) pod koniec marca.

Docelowo pasażerowie mają korzystać tylko z biletów na karcie ŚKUP. W związku z tym papierowe bilety kwartalne zostaną wycofane ze sprzedaży 1 kwietnia, a miesięczne 1 czerwca.

Ze względu na to, że 1 kwietnia znikną bilety okresowe z limitem przejazdów, nie będzie potrzeby rejestrowania swojego wejścia i wyjścia z autobusu za pomocą karty ŚKUP. A w związku z tym nie będzie też promocji dla pasażerów, którzy „odbijali” swoje karty.

Więcej informacji na ten temat i nowy cennik biletów można znaleźć na: www.metropoliajedziemy.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL