Nowy numer 39/2023 Archiwum

Pomocna dłoń

Bezpłatne szkolenie odbędzie się 17 marca i przeznaczone jest dla osób, które opiekują się osobami starszymi i chorymi. Zapisy trwają.

Podczas zajęć uczestnicy dowiedzą się, jak mądrze wspierać ich w codziennych czynnościach. Przekazane zostaną praktyczne wiedza i umiejętności. Prowadzący warsztaty skupią się na technikach wsparcia przydatnych dla osób, które muszą pogodzić opiekę nad rodzicami z innymi obowiązkami. Będzie mowa o rodzajach wsparcia dla osób niesamodzielnych i ich opiekunów, zarówno w warunkach instytucjonalnych, jak i domowych. Zaplanowano także pokaz instruktażowy sprzętu ułatwiającego pielęgnację chorego.

Warsztaty odbędą się 17 marca od 9.00 do 12.00 w Domu Pomocy Społecznej „Opoka” (ul. Pszczyńska 100). Będzie to pilotażowa edycja projektu „Pomocna dłoń” na zlecenie Urzędu Miejskiego w Gliwicach. Udział w szkoleniu jest bezpłatny, ale obowiązują wcześniejsze zapisy pod numerem tel. 663 589 610 (poniedziałek–piątek: godz. 8.00–12.00). W przypadku dużej liczby chętnych organizatorzy nie wykluczają ogłoszenia kolejnych terminów warsztatów.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast