Nowy numer 42/2019 Archiwum

Dziewczyna o kolorowym sercu

Fragmenty rozmowy z ks. Wojciechem Michalczukiem, duszpasterzem akademickim w Gliwicach, z książki „Helena. Misja możliwa”.

Co Ksiądz powiedział?

Pierwszą rzeczą, którą powiedziałem, było to, że gdyby Helenka się dowiedziała, że ją będę zaraz chwalił, nie byłaby z tego zadowolona. Ona bardzo tego nie lubiła. Wtedy mówiłem również o szczęściu, bo czytaliśmy Ewangelię o ośmiu błogosławieństwach. Błogosławieni, czyli szczęśliwi. Taki paradoks. Ubodzy, szukający sprawiedliwości, czystego serca itd. Całą homilię mówiłem do niedzielnych czytań. Na końcu dodałem coś o Helence.

O dziewczynie o kolorowym sercu?

Rzeczywiście tak o niej mówiłem. W tym sensie, że ona bardzo chciała być szczęśliwa w życiu i szukała szczęścia w Bogu. Po ludzku też, ale nigdy wbrew Panu Bogu, nigdy obok Niego. Szukając szczęścia, powinniśmy się do Boga zbliżać, bo to On w nas to pragnienie złożył.

Rozmowa przeprowadzona została w marcu 2017 roku. Ewelina Gładysz, Przemysław Radzyński. „Helena. Misja możliwa”.
Wydawnictwo SALWATOR. Kraków 2018. Książkę można nabyć w sklepie internetowym: salwator.com.

« 1 2 3 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL