Nowy numer 41/2019 Archiwum

Na dwóch kółkach po mieście

Po zimowej przerwie ponownie został uruchomiony Gliwicki Rower Miejski. W tym sezonie przybędzie nowych stacji i pojazdów.

System wypożyczania rowerów ruszył punktualnie o północy. Na początek, tak jak w ubiegłym sezonie, zacznie się od 10 stacji i 100 rowerów. Jednak już wkrótce dzięki decyzji miasta zostanie rozbudowany - i to aż o 50 procent - do 15 stacji i 150 rowerów.

Przez zimową przerwę rowery przeszły szczegółowe przeglądy i naprawy. Każdy rower miał za sobą średnio kilkaset wypożyczeń.

Jak ocenia prezes Nextbike Polska Tomasz Wojtkiewicz, "mieszkańcy Gliwic i osoby, które do miasta przyjeżdżają do pracy lub na uczelnię, przekonali się do tej formy transportu", a "popularność komunikacji rowerowej w metropolii będzie nadal rosła".

Tym samym zainaugurowany został sezon rowerów publicznych na Śląsku. Z systemów Nextbike Polska będzie można również korzystać m.in. w Sosnowcu i w Częstochowie.

Ze wszystkich systemów Nextbike można korzystać za pomocą jednego konta, co oznacza, że rowerem publicznym można w jednym mieście dojechać na dworzec lub do innego węzła komunikacyjnego, przesiąść się np. do pociągu i w kolejnym mieście ponownie wypożyczyć rower, by dojechać do miejsca docelowego.

Wszystko odbywa się na tych samych zasadach, za pomocą jednej aplikacji i zazwyczaj zupełnie za darmo.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL