Nowy numer 42/2019 Archiwum

Dzień pamięci

W Bytomiu miejskie obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych rozpoczną się w kościele Świętego Krzyża.

1 marca, ustanowiony przez Sejm RP Narodowym Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych, ma przypominać i upamiętniać losy polskich żołnierzy, którzy po zakończeniu II wojny światowej nie godzili się na narzucony im siłą nowy ustrój i rzeczywistość. Podejmując nierówną walkę, zostali „wyklęci” przez powojenny reżim komunistyczny, skazujący ich na tortury, wieloletnie więzienia, zsyłki oraz niejednokrotnie karę śmierci. Przez lata władze komunistyczne próbowały zatrzeć o nich pamięć.

W Bytomiu obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych rozpoczną się w kościele Świętego Krzyża w Miechowicach (ul. Frenzla 42) od Mszy św. o 11.00. Po niej odbędą się uroczystości pod pomnikiem Ofiar Tragedii Górnośląskiej w Miechowicach z udziałem przedstawicieli władz miasta, wojskowej asysty honorowej 34. Śląskiego Dywizjonu Rakietowego OP w Bytomiu, Orkiestry Wojskowej z Bytomia i mieszkańców.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL