Nowy numer 29/2021 Archiwum

Potrzebują pomocy

W niedzielę w kościołach diecezji gliwickiej ma być czytany apel ks. Kazimierza Tomasiaka, dyrektora Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjnego dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Rusinowicach.

Działający od 1994 roku ośrodek prowadzi profesjonalną rehabilitację leczniczą dla pacjentów z całej Polski. Niepełnosprawne dzieci i młodzież przyjeżdżają tu razem z rodzicami i opiekunami. Jest to też ważne miejsce formacji duchowej.

W ciągu roku ośrodek przyjmuje ponad 2,5 tys. osób, przeważnie z rodzin ubogich, których nie stać na całkowite finansowanie swojego pobytu. Obecnie placówka musi zostać przystosowana do nowych standardów, co wiąże się z dodatkowymi kosztami. „Zwracam się więc z serdeczną prośbą do wszystkich wiernych naszej diecezji i do wszystkich ludzi dobrej woli o wsparcie materialne dla podjętych obecnie prac modernizacyjnych” - napisał ks. Tomasiak, dyrektor placówki. Komunikat w tej sprawie przeznaczony jest do odczytania w kościołach diecezji gliwickiej w II niedzielę Wielkiego Postu. Zbiórka na ten cel będzie przeprowadzona podczas Mszy św. w niedzielę 4 marca.

Pełny tekst komunikatu znajduje się na str. 2.

Więcej o ośrodku można przeczytać na: rusinowice.com, gdzie podane jest także konto, na które można wpłacać pieniądze.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama