Nowy Numer 16/2024 Archiwum

Leonardo Lab

Innowacyjne laboratorium dedykowane problemom funkcjonowania człowieka w aspekcie inżynierskim otworzono w Zabrzu, na Wydziale Inżynierii Biomedycznej Politechniki Śląskiej.

Leonardo Lab   Otwarcie laboratorium dedykowanego problemom funkcjonowania człowieka Marcin Iciek /Radio eM Leonardo Lab to miejsce, które w sposób inteligentny ma reagować na potrzeby chorego: otwierać okno, zasłaniać żaluzje, podawać wodę. Funkcjonowanie tej technologii tłumaczy Marek Gzik, dziekan Wydziału Inżynierii Biomedycznej Politechniki Śląskiej.

W Leonardo Lab naukowcy mają rozwijać technologie i tworzyć roboty, które pomogą personelowi medycznemu w opiece nad chorymi. Miejsce badań stworzono dzięki współpracy wydziału z działająca w Gliwicach firmą APA Group. Jej prezes, Artur Pollak zaznacza, że dla niego spełnia się marzenie o tym, jak technologię wykorzystywać w służbie człowiekowi.

Leonardo Lab to miejsce wyposażone w czujniki, sensory i kamery, wychwytujące bieżące potrzeby i zmieniający się stan zdrowia pacjenta.

Leonardo Lab   Leonardo Lab Marcin Iciek /Radio eM

 

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy