Nowy numer 46/2018 Archiwum

Papierowa i wirtualna

Caritas Diecezji Gliwickiej przygotowała 20 tysięcy skarbonek, które rozprowadzane są przez parafie.

Ideą akcji jest rezygnacja w Wielkim Poście z jakiejś przyjemności i złożenia zaoszczędzonych w ten sposób pieniędzy do skarbonki, które później przekazane zostaną na pomoc potrzebującym. Hasłem tegorocznej skarbonki wielkopostnej Caritas jest „Dar Juniora dla Seniora”. Na każdej umieszczone są słowa papieża Franciszka: „Nie zapominajcie o ludziach starszych, są źródłem mądrości oraz pamięcią życia i rodziny”.

Akcja jest propozycją dla wszystkich – zarówno dzieci, jak i dorosłych. Skarbonki na zakończenie Wielkiego Postu przynoszone są do kościoła w terminie i sposobie ustalonym przez proboszcza.

Zebrane ofiary w tym roku będą przeznaczone na pomoc dla osób starszych i chorych.

Do akcji można również dołączyć, wysyłając charytatywny SMS z hasłem POMAGAM pod numer 72052 (koszt: 2,46 zł z VAT) lub dokonując wpłaty do tzw. „Wirtualnej Skarbonki”, czyli na konto Caritas Polska z dopiskiem „Jałmużna Wielkopostna”.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy