Nowy numer 41/2019 Archiwum

Z życzeniami wewnętrznego pokoju

"Podejmijmy wytrwale wewnętrzną przemianę" - wzywa biskup gliwicki w Liście pasterskim na Wielki Post 2018 roku.

W liście pt. "Podejmijmy wytrwale wewnętrzną przemianę", który będzie odczytany w kościołach diecezji gliwickiej, bp Jan Kopiec analizuje kondycję naszego wspólnego życia, zachęca do poznawania stanu naszego umysłu i serca w świetle słowa Bożego oraz do podjęcia konkretnego działania.

„Kontekst naszej egzystencji nie napawa optymizmem, jeżeli nie powrócimy do właściwego sposobu traktowania naszych zadań względem Boga, bliźnich i samych siebie” – zauważa. Biskup gliwicki przywołuje myśli z Orędzia papieża Franciszka na Wielki Post i przypomina znaczenie praktyki modlitwy, postu i jałmużny oraz przestrzega przed błędną postawą, gdy „przez uzyskanie dyspens niemal wszystko jest dozwolone”. Zachęca też do rozważania Drogi Krzyżowej, Gorzkich Żali i męki naszego Pana oraz jeszcze gorliwszej modlitwy o nawrócenie grzeszników i ich powrót na właściwą drogę.

„Niech rozpoczynający się tegoroczny Wielki Post napełni nas pokojem wewnętrznym, że wszelkie słabości nasze zostaną pokonane, a my sami będziemy mogli aktywnie zmieniać siebie i świat, w którym żyjemy. Warto to sobie wziąć do serca, by życia nie zmarnować” – pisze bp Jan Kopiec.

Pełny tekst listu na następnej stronie.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL