Z życzeniami wewnętrznego pokoju

"Podejmijmy wytrwale wewnętrzną przemianę" - wzywa biskup gliwicki w Liście pasterskim na Wielki Post 2018 roku.

W liście pt. "Podejmijmy wytrwale wewnętrzną przemianę", który będzie odczytany w kościołach diecezji gliwickiej, bp Jan Kopiec analizuje kondycję naszego wspólnego życia, zachęca do poznawania stanu naszego umysłu i serca w świetle słowa Bożego oraz do podjęcia konkretnego działania.

„Kontekst naszej egzystencji nie napawa optymizmem, jeżeli nie powrócimy do właściwego sposobu traktowania naszych zadań względem Boga, bliźnich i samych siebie” – zauważa. Biskup gliwicki przywołuje myśli z Orędzia papieża Franciszka na Wielki Post i przypomina znaczenie praktyki modlitwy, postu i jałmużny oraz przestrzega przed błędną postawą, gdy „przez uzyskanie dyspens niemal wszystko jest dozwolone”. Zachęca też do rozważania Drogi Krzyżowej, Gorzkich Żali i męki naszego Pana oraz jeszcze gorliwszej modlitwy o nawrócenie grzeszników i ich powrót na właściwą drogę.

„Niech rozpoczynający się tegoroczny Wielki Post napełni nas pokojem wewnętrznym, że wszelkie słabości nasze zostaną pokonane, a my sami będziemy mogli aktywnie zmieniać siebie i świat, w którym żyjemy. Warto to sobie wziąć do serca, by życia nie zmarnować” – pisze bp Jan Kopiec.

Pełny tekst listu na następnej stronie.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..