Nowy numer 29/2021 Archiwum

Wielki Post w centrum „Theotokos” [AKTUALIZACJA]

Do wyboru są rekolekcje, dni skupienia oddzielnie dla kobiet i mężczyzn oraz warsztaty i konferencja dla małżonków.

Jezuickie centrum „Theotokos” w Gliwicach zaprasza na kolejne spotkania formacyjne.

  • W weekend 23 –25 lutego odbędą się rekolekcje wielkopostne pt. „Obaj marnotrawni – powrót do domu” prowadzić będą o. Robert Więcek, jezuita i Łucja Grekowicz, dziewica konsekrowana. Głównym tekstem rozważań będzie przypowieść o miłosiernym Ojcu i dwóch synach. W programie przewidziane są: Eucharystie, wprowadzenia do modlitwy, medytacje, adoracje, i konferencje.
  • 3 marca, od 9.00 do 15.00 – Wielkopostne skupienie dla mężczyzn. Gościem będzie Robert Kościuszko,który podzieli się dwoma refleksjami: 

I. Misja – ojciec. My mężczyźni jesteśmy coraz bardziej zagonieni, a jednocześnie sfrustrowani. Wciąż ścigamy coś, czego nie potrafimy uchwycić. Stale przyspieszamy, jednak to prowadzi nas do wyczerpania. Natomiast Bóg wytrwale zleca nam pewną misję. Ta potrafi ożywić i rozpalić serce każdego faceta. Jej owoce trwają wiecznie i stale wzrastają. To jedna z najbardziej znaczących misji wszech czasów. To misja – OJCIEC! II. Dotknąć serca dziecka, a nawet nastolatka z głównym przesłaniem: Co zrobić, aby nasza wiara nie była tylko suchą teorią, ale rodzinną przygodą z Jezusem.

  • 4 marca 19.00 – konferencja dla małżeństw pt. "Małżonkowie czy dwa single"? Jak pielęgnować miłość małżeńską, aby świat nie rozerwał nas z powrotem na dwie niezależne połówki. Prowadzi Robert Kościuszko (parafia Matki Boskiej Kochawińskiej, Gliwice)
  • Od 9 do 11 marca – Fundament rekolekcji ignacjańskich. Druga część odbędzie się od 20 do 22 kwietnia.
  • Od 16 o 18 marca – Warsztaty dla małżonków pt. „Pięć języków miłości”. Będzie to wspólne przyjrzenie się temu, co różni (ale nie dzieli), oraz poszukiwanie tego, co buduje więź małżeńską niezależnie od stażu bycia razem. Przedstawione zostaną sposoby komunikacji i znacznie wdzięczności. Warsztaty prowadzi Alicja Synowiec, psycholog z kilkunastoletnim stażem pracy. Obecnie związana z Jezuickim Centrum Pomocy Psychologicznej i Duchowej "Manresa" w Krakowie, gdzie od 5 lat prowadzi warsztaty rozwoju psychologiczno-duchowego „12 kroków ku pełni życia”. Jest żoną i matką dwóch synów.
  • 24 marca, od 9.00 do 15.00 – Wielkopostne skupienie dla kobiet z refleksją nad darem ich powołania. Gościem będzie Katarzyna Kubis – żona, matka, tłumacz. Od 26 lat w małżeństwie z Sebastianem, mają dwanaścioro dzieci w wieku od 9 do 25 lat. Razem z mężem i dziećmi przeżywają swoją wiarę na Drodze Neokatechumenalnej, ewangelizują głosząc katechezy dla dorosłych. 

Na dni skupienia dla mężczyzn i kobiet nie trzeba się zapisywać.

Więcej informacji i zgłoszenia: theotokos.org.pl, e-mail: ckid.theotokos@gmail.com, tel. 797 907 741.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama