GN 41/2019 Archiwum

Wprowadzenie nowych proboszczów

Uroczystości odbędą się w najbliższą niedzielę w parafiach św. Franciszka w Zabrzu-Zaborzu i św. Anny w Babicach.

Jak już informowaliśmy, w związku z mianowaniem ks. Andrzeja Iwaneckiego biskupem pomocniczym diecezji gliwickiej nastąpiły zmiany personalne na stanowiskach proboszczów.

Ks. Jarosław Buchenfeld, dotychczasowy proboszcz parafii św. Anny w Babicach, został proboszczem parafii św. Franciszka w Zabrzu. Natomiast nowym proboszczem parafii w Babicach został ks. Marek Olekszyk, dotychczasowy wikariusz parafii Dobrego Pasterza w Bytomiu–Karbiu [więcej TUTAJ].

Oficjalne wprowadzenie nowych proboszczów na urzędy odbędzie się w niedzielę 11 lutego. W Zabrzu będzie to miało miejsce podczas Mszy św. o godz. 11.00, a w Babicach w czasie nieszporów o 14.00.

W parafii św. Franciszka godzina następnej Mszy 11 lutego została przesunięta na 12.30. Natomiast w niedzielę 25 lutego odbędzie się tutaj uroczyste pożegnanie poprzedniego proboszcza. Mszy św. o 9.45 przewodniczyć będzie bp Andrzej Iwanecki.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL