GN 41/2019 Archiwum

Kolejami Śląskimi i autobusami jeździmy za darmo

Kierowcy 7 lutego nie płacą za przejazd pociągiem, autobusem i tramwajem. W środę prognozowany jest smog.

Koleje Śląskie,  KZK GOP, MZKP Tarnowskie Góry oraz MZK Tychy ogłosiły środę dniem bezpłatnej komunikacji dla kierowców i ich pasażerów. To już drugi raz w tym roku podjęto taką decyzję. Powodem jest prognozowana bardzo zła jakość powietrza nad obszarem miast i gmin Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Jak napisały w komunikacie Koleje Śląskie - aby skorzystać z bezpłatnego przejazdu Kolejami Śląskimi wystarczy podczas kontroli biletów okazać ważny dowód rejestracyjny. W tym roku nie trzeba być właścicielem pojazdu. Każdy kierowca może zabrać w podróż jedną osobę towarzyszącą. Takie same zasady obowiązują u pozostałych przewoźników.

Bezpłatne przejazdy obowiązują na całej sieci Kolei Śląskich, z wyłączeniem odcinka przygranicznego Chałupki – Bohumin oraz pociągów Ornak na odcinku Żywiec – Zakopane. Bezpłatne przejazdy dla okazicieli dowodu rejestracyjnego będą obowiązywać przez cały dzień 7 luty – od godziny 00:01 do 24:00. Jeśli jakość powietrza się nie poprawi, Koleje Ślaskie nie wykluczają przedłużenia akcji na kolejne dni.

« 1 »

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL