Nowy numer 42/2019 Archiwum

Zmarł o. Zdzisław Szymański MI

Kamilianin miał 67 lat.

O. Zdzisław Szymański zmarł po ciężkiej chorobie 4 lutego w Szpitalu nr 3 w Tarnowskich Górach. Ostatnio pracował w parafii św. Józefa Robotnika w Taciszowie. Wcześniej m. in. pełnił funkcję przełożonego domu zakonnego i był dyrektorem DPS w Zabrzu.

Urodził się 24 listopada 1951 roku w Kozach na Kujawach. W 1972 roku wstąpił do zgromadzenia Misjonarzy Świętej Rodziny. Trzy lata później podjął decyzję o wstąpieniu do Zakonu Posługujących Chorym. 20 września 1976 roku, po rocznym nowicjacie w Taciszowie, złożył pierwsze śluby zakonne. Jako kleryk kamiliański kontynuował formację zakonną w WSD Towarzystwa Salezjańskiego w Krakowie. 22 czerwca 1979 roku przyjął śluby wieczyste, a 21 czerwca 1980 roku święcenia kapłańskie.

Po nich jako duszpasterz i katecheta pracował w parafii św. Kamila i św. Jana Chrzciciela w Tarnowskich Górach. W latach 1981-1983 pełnił posługę w parafii św. Kamila w Zabrzu. Następnie został przełożonym domu zakonnego w Białej. W 1986 roku ponownie wrócił do Zabrza, gdzie przez trzy kadencje był przełożonym tutejszej wspólnoty i dyrektorem Domu Pomocy Społecznej. Od 1995 roku pełnił takie same funkcje - przełożonego domu zakonnego i dyrektora DPS - w Wiśniczach.

Od 2006 roku pracował w parafii św. Józefa Robotnika w Taciszowie, gdzie przez wiele lat był ojcem duchownych w nowicjacie kamiliańskim.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL