Nowy numer 41/2019 Archiwum

Źródła wiary

W kilku parafiach diecezji rozpoczyna się seria siedmiu spotkań ewangelizacyjnych. Pierwsza w Taciszowie 5 lutego.

Cykl spotkań dotyczących podstawowych prawd zawartych w Ewangelii pt. „Źródła wiary” to dzieło Szkoły Nowej Ewangelizacji naszej diecezji.

– Chodzi o to, by ci, którzy są w Kościele, mogli swoją wiarę ożywić. A ci, którzy być może są na obrzeżach – by mogli odkryć piękno spotkania z Chrystusem i na nowo do Niego przylgnąć. W każdej parafii spotkania kończą się zaproszeniem do wspólnoty ewangelizacyjnej, która albo jest tworzona, albo już przy tej parafii istnieje – wyjaśnia ks. Adam Koppel ze SNE Jezusa Zmartwychwstałego Diecezji Gliwickiej.

Terminy cotygodniowych spotkań: parafia św. Andrzeja w Zabrzu – poniedziałki (od 12 lutego) o 19.00, prowadzą ks. Piotr Dyduch i Iwona Nowak; parafia św. Wojciecha w Zabrzu – środy (od 21 lutego) o 19.30, ks. Andrzej Skolik i Tomasz Pietrzykowski; parafia św. Józefa Robotnika w Taciszowie – poniedziałki (od 5 lutego) o 18.00, o. Leszek Szkudlarek; parafia MB Nieustającej Pomocy w Pyskowicach – czwartki (od 1 marca) o 19.00, ks. Adam Jasiurkowski.

Wcześniej „Źródła wiary” odbywały się w Bytomiu w parafiach św. Anny, Świętej Trójcy, św. Barbary i św. Wojciecha; w Pyskowicach w parafii MB Nieustającej Pomocy, w Gliwicach w parafiach Miłosierdzia Bożego, Chrystusa Króla i św. Jacka oraz w parafiach w Kleszczowie i Smolnicy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL