I rzekł im…

W tej publikacji Piotra Gawora znajdziemy zestawienie fragmentów Pisma Świętego w różnych przekładach z komentarzem w formie poetyckich rozważań.

Ta trzytomowa publikacja pod wspólnym tytułem „I rzekł im…” ukazała się w ubiegłym roku, kiedy diecezja gliwicka obchodziła 25 lat istnienia. Jest to komentarz do w Ewangelii synoptycznych – według św. Mateusza, św. Marka i św. Łukasza.

W przedmowie bp Jan Wieczorek napisał: „Musimy sobie zdawać sprawę, że dla wielu ludzi żyjących z dala od Chrystusa i Kościoła, których mijamy na co dzień, pozostajemy jedyną Ewangelią, którą w życiu przeczytają. (…) Najpewniejszym sposobem poznawania Chrystusa i przyjmowania Go, aby stał się w nas rozpoznawalny, jest czytanie i rozważanie Jego słów”.

Dużym atutem tej publikacji jest zamieszczenie kolejnych rozważanych fragmentów w trzech różnych przekładach - ks. Jakuba Wujka, Biblii Tysiąclecia i Biblii Paulistów. Wszystkie słowa Chrystusa wyróżnione zostały kolorami odpowiadającymi każdemu z tłumaczeń, co bardzo pomaga w praktycznym korzystaniu z tego opracowania.

„Oddaję w ręce czytelnika te refleksje, żywiąc nadzieję, że mogą się one stać zachętą do czytania Pisma Świętego i sięgania po różne dostępne przekłady oraz do rozważania i kontemplacji słów Chrystusa Pana skierowanych do wszystkich chcących Go słuchać” – napisał we wstępie autor.

Piotr Gawor jest emerytowanym profesorem Politechniki Śląskiej, autorem wielu publikacji, a także rozważań Drogi Krzyżowej i Drogi Światła. Związany z diecezją gliwicką, przez cztery kadencje był prezesem Stowarzyszenia Rodzin Katolickich.

W ubiegłym roku ukończył pracę nad tekstami do tej publikacji, która wydana została na jubileusz diecezji gliwickiej. Zawiera liczne fotografie miejsc związanych z jej historią, które powstały w ciągu tych 25 lat i tych, którym przywrócono dawny blask czy uchroniono przed zniszczeniem.

Publikacje można kupić w sklepie internetowym www.wydawnictwo.opole.pl i Księgarni Wydawnictwa Świętego Krzyża w Opolu oraz w Gliwicach: Kurii Diecezjalnej, sklepie „Zakątek Anioła (obok katedry) i Księgarni „KAWKA”. Książki dostępne są także w gliwickiej parafii redemptorystów Podwyższenia Krzyża Świętego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..