Nowy numer 41/2019 Archiwum

Umiejętność odczytywania znaków czasu

W niedzielę w Centrum Edukacyjnym im. św. Jana Pawła II obok gliwickiej katedry odbyło się coroczne świąteczne spotkanie środowisk twórczych diecezji gliwickiej z biskupem seniorem Gerardem Kuszem.

W części artystycznej spotkania wystąpił Teatr Karola w spektaklu "Pastorałka" na motywach "Betlejem Polskiego" Lucjana Rydla.

Po literacko-aktorskiej uczcie dla ducha biskup senior życzył uczestnikom spotkania, by nie utracili właściwej artystom umiejętności odczytywania i rozróżniania znaków czasu.

- Artyści to ludzie nawiedzeni, ale w dobrym znaczeniu - mówił biskup . - Pan Jezus też bywał uznawany za kogoś, kto odszedł od zmysłów. Ks. Janowi Twardowskiemu UB zarzuciło niepoczytalność, bo zeznał, że… rozmawiał z Bogiem, czyli się modlił - wspominał.

- Rozmowa z Bogiem czyni nas mocnymi wobec pokus tego świata! Dzięki niej można zachować pośród zmienności świata nieskazitelność życia, odróżniać pocałunki miłości od pocałunków śmierci - zakończył biskup.

Pierniczki i tradycyjny grzaniec dopełniły świątecznej atmosfery spotkania twórców.

Umiejętność odczytywania znaków czasu   Biskup Gerard Kusz na spotkaniu z twórcami Szymon Zmarlicki /Foto Gość

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL