Nowy numer 42/2019 Archiwum

Pierwsze w gliwickiej katedrze

Biskup nominat Andrzej Iwanecki w Niedzielę Chrztu Pańskiego przyjmie święcenia biskupie.

Uroczystość odbędzie się 7 stycznia o 12.30 w gliwickiej katedrze Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Swoją obecność na święceniach zapowiedziało ponad 20 arcybiskupów i biskupów, przedstawiciele władz wojewódzkich i samorządowych, wielu księży, osoby konsekrowane i świeccy z różnych diecezji. Będzie to pierwsza taka uroczystość w katedrze gliwickiej.

Ksiądz Andrzej Iwanecki został mianowany biskupem pomocniczym diecezji gliwickiej przez papieża Franciszka 18 listopada ub.r. Święcenia biskupie przyjmie przez posługę biskupa gliwickiego Jana Kopca oraz arcybiskupa Salvatore Pennacchio, nuncjusza apostolskiego w Polsce, i arcybiskupa Wiktora Skworca, metropolity katowickiego.

Dziś, podczas obchodów 25. rocznicy sakry, biskup jubilat Jan Kopiec biskupa nominata polecił gorącej modlitwie i podkreślił, że wszyscy trzej szafarze jego święceń swoje święcenia biskupie otrzymali od św. Jana Pawła II.

Biskup nominat Andrzej Iwanecki urodził się 3 listopada 1960 r. w Siemianowicach Śląskich. Święcenia kapłańskie otrzymał 27 marca 1986 r. z rąk bp. Damiana Zimonia w katedrze Chrystusa Króla w Katowicach. Od 1998 r. jest proboszczem parafii św. Franciszka z Asyżu w Zabrzu-Zaborzu.

W diecezji pełnił różne funkcje: był dziekanem dekanatu zabrzańskiego, konsultorem diecezjalnym, członkiem Diecezjalnej Rady Kapłańskiej i moderatorem rejonowym Ruchu Światło–Życie. Na swoje zawołanie biskupie wybrał słowa: „Jezus jest Panem”, które oznaczają wyznanie wiary w Zbawiciela i oddanie Mu swojego życia. Biskup nominat tak to tłumaczy: – Pragnę, by Jezus panował w moim życiu i mnie prowadził.

Informacje na temat uroczystości w gliwickiej katedrze można znaleźć TUTAJ.

Link do Telewizji Imperium, która będzie nadawać Mszę św.: TUTAJ

Pierwsze w gliwickiej katedrze   Herb biskupa Andrzeja Iwaneckiego

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL