Nowy numer 41/2019 Archiwum

Spotkania z kolędą na Rozbarku

Pierwszy koncert w uroczystość Objawienia Pańskiego.

W ramach XIV Spotkań z Kolędą na Rozbarku w kościele św. Jacka w Bytomiu zaplanowano sześć koncertów.

- Na inaugurację wystąpią zespoły działające w naszej parafii, czyli chór i schola dziecięca - mówi proboszcz ks. Tadeusz Paluch. - Koncerty odbywają się w niedziele i dni świąteczne stycznia. Usłyszymy m. in. Orkiestrę Komendy Wojewódzkiej Policji, która będzie również grała podczas Mszy św. o 16.00. Po raz kolejny wystąpią kolędnicy z Żytomierza na Ukrainie. To są Polacy, którzy tam mieszkają. Będzie regionalny zespół górali i uczniowie naszej szkoły muzycznej - dzieci i młodzież, zespoły śpiewacze i instrumentalne. A na zakończenie mocny bytomski akcent, czyli nasza górnicza orkiestra dęta. Potężny zespół orkiestrowy, znany w mieście, który gra głośno i ładnie - wymienia proboszcz.

Jutro, 6 stycznia, wystąpi Muzyczna Gromada Rozbarska. W niedzielę, 7 stycznia zagra Orkiestra Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, a w środę 10 stycznia zaśpiewają Kolędnicy z Żytomierza

Następne koncerty w kolejnie niedziele - 14 stycznia wystąpi Zespół Góralski Grojcowianie z Żywca, 21 stycznia - Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna w Bytomiu, a 28 stycznia - Górnicza Orkiestra Dęta Bytom. Wszystkie koncerty rozpoczynają się o 17.00.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL