Nowy numer 42/2019 Archiwum

Będziemy ciepło przyjęci

− Jestem pewien, że doświadczenie spotkania z drugim człowiekiem i inną kulturą wynagrodzi ewentualne niedogodności − mówi ks. Artur Pytel przed Światowymi Dniami Młodzieży w 2019 roku.

Szymon Zmarlicki: Na jakim etapie są obecnie przygotowania do wyjazdu grupy z diecezji na Światowe Dni Młodzieży w Panamie?

Ks. Artur Pytel: Chcemy zamknąć grupę do końca lutego. Jesteśmy w trakcie rozmów z liniami lotniczymi i próbujemy znaleźć najlepsze połączenie. W tej chwili nie znamy dokładnej ceny biletów i nie wiadomo, kiedy ją poznamy, bo doświadczenie pokazuje, że przy rezerwacjach grupowych nie przebiega to tak szybko, jak w przypadku rezerwacji indywidualnych. Jestem świadomy, że część osób swój udział w ŚDM w Panamie uzależnia od finansów, ale wcześniej nie da się przewidzieć kosztów. Jesteśmy skazani na jedyny możliwy środek transportu, czyli samolot, i musimy przyjąć to, co zaoferuje nam przewoźnik. Zatem jaki zakres kwot powinni brać pod uwagę chętni do wyjazdu? Według tego, co dzisiaj możemy założyć, wyznaczyłem próg na minimum 6000 złotych. Nie spodziewam się, że ostateczne koszty zejdą poniżej tej sumy. A jaka będzie górna granica, to określi cena biletu lotniczego, która stanowi 70–80 procent kosztów całej podróży.

Ilu zgłosiło się już chętnych i pewnych uczestników?

Z całej diecezji zarejestrowanych i zweryfikowanych jest w tej chwili około 65 osób. Nasz system rejestracji ruszył jako jeden z pierwszych w Polsce. Część osób zgłosiła się na samym początku, a jeden akces miałem aż z Poznania, bo komuś bardzo zależało, żeby wcześnie się zapisać. W większości ci młodzi, którzy już się zadeklarowali, byli zaangażowani w przygotowanie Dni w Diecezji przed ŚDM w Krakowie – szczególnie są to osoby z rejonu tarnogórskiego i bytomskiego, które gościły w swoich domach Panamczyków i utrzymują z nimi kontakty, więc pojadą do nich w ramach rewizyty. Dlatego już uwzględniam to, że na czas Dni w Diecezji nasza grupa diecezjalna w parafiach, do jakich trafimy, zostanie uszczuplona o tych, którzy rozjadą się do zaprzyjaźnionych rodzin. Niektórzy otrzymali takie indywidualne zaproszenia i byłoby nietaktem odmówić. Ale na samych Światowych Dniach Młodzieży będziemy funkcjonowali już jako jedna ekipa.

Na pewno wiele osób, które chcą pojechać do Panamy, ma doświadczenia z ŚDM w Krakowie, ale niekoniecznie byli na poprzednich spotkaniach w innych krajach…

To fakt. Patrząc na dotychczasowy skład grupy, tylko około 10 osób było wcześniej na wyjazdowych ŚDM.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL