Nowy numer 42/2019 Archiwum

Gliwiczanie wspierają Kresowiaków

Ponad 30 paczek pojedzie do polskich kombatantów żyjących na Wschodzie.

Od 11 do 21 grudnia w Szkole Podstawowej nr 8 w Gliwicach przeprowadzono zbiórkę produktów żywnościowych, które po Nowym Roku trafią do polskich kombatantów żyjących na Kresach.

W ogólnopolską akcję "Rodacy Bohaterom" włączyły się osoby prywatne, uczniowie, nauczyciele, rodzice, mieszkańcy dzielnicy Bojków. Zebrano ponad 30 paczek z darami oraz życzeniami dla Kresowian.

Jak podkreślają organizatorzy akcji, świadomość o polskim dziedzictwie na Wschodzie stale wzrasta, a młode pokolenie coraz bardziej interesuje się rodakami zamieszkującymi ziemie II RP. Zaś wiedza ta skłania z kolei do czynnego zaangażowania w sprawy kresowe.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL