Nowy numer 41/2019 Archiwum

Wygraj indeks na Politechnikę Śląską

Ruszyła druga edycja konkursu "O złoty indeks Politechniki Śląskiej", w którym nagrodą jest miejsce na studiach na gliwickiej uczelni.

Co zrobić, aby otrzymać indeks na wymarzone studia jeszcze przed egzaminem dojrzałości? Wystarczy, że maturzyści rozwiążą online samodzielnie zadanie konkursowe i kolejne zadania już w murach Politechniki Śląskiej.

W konkursie "O złoty indeks Politechniki Śląskiej" uczniowie szkół średnich z całej Polski mogą sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności z czterech dziedzin: fizyki, matematyki, chemii oraz informatyki.

Pierwszy etap konkursu potrwa do 21 stycznia. Polega on na samodzielnym rozwiązaniu opublikowanych na platformie konkursowej zadań z wybranej dziedziny. Uczestnicy mogą brać udział w konkursie w jednej lub w kilku dziedzinach.

Do drugiego etapu konkursu zostaną zakwalifikowane osoby, które uzyskają co najmniej połowę maksymalnej liczby punktów możliwych do zdobycia. Ten etap odbędzie się w marcu na Politechnice Śląskiej. Uczestnicy będą musieli indywidualnie rozwiązać zadania konkursowe w czasie nie dłuższym niż dwie godziny.

Laureatami konkursu "O złoty indeks Politechniki Śląskiej" w każdej z czterech dziedzin zostaną osoby, które uzyskają co najmniej 70 procent punktów możliwych do zdobycia w drugim etapie.

Laureaci zostaną podzieleni na trzy kategorie: laureatów I stopnia (pierwsze 10 osób), II stopnia (kolejne 20 osób) i III stopnia (następne 20 osób).

Nagrodą w konkursie dla laureatów I stopnia są złote indeksy. Oznacza to, że w październiku 2018 roku lub rok później będą mogli zacząć studia na wybranym kierunku na Politechnice Śląskiej bez udziału w postępowaniu kwalifikacyjnym.

Laureaci II i III stopnia uzyskają natomiast odpowiednio 40 oraz 30 dodatkowych punktów w postępowaniu rekrutacyjnym.

Ostateczny termin rejestracji w konkursie mija 15 stycznia. Szczegóły dostępne są TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL