Nowy numer 25/2021 Archiwum

Wygraj indeks na Politechnikę Śląską

Ruszyła druga edycja konkursu "O złoty indeks Politechniki Śląskiej", w którym nagrodą jest miejsce na studiach na gliwickiej uczelni.

Co zrobić, aby otrzymać indeks na wymarzone studia jeszcze przed egzaminem dojrzałości? Wystarczy, że maturzyści rozwiążą online samodzielnie zadanie konkursowe i kolejne zadania już w murach Politechniki Śląskiej.

W konkursie "O złoty indeks Politechniki Śląskiej" uczniowie szkół średnich z całej Polski mogą sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności z czterech dziedzin: fizyki, matematyki, chemii oraz informatyki.

Pierwszy etap konkursu potrwa do 21 stycznia. Polega on na samodzielnym rozwiązaniu opublikowanych na platformie konkursowej zadań z wybranej dziedziny. Uczestnicy mogą brać udział w konkursie w jednej lub w kilku dziedzinach.

Do drugiego etapu konkursu zostaną zakwalifikowane osoby, które uzyskają co najmniej połowę maksymalnej liczby punktów możliwych do zdobycia. Ten etap odbędzie się w marcu na Politechnice Śląskiej. Uczestnicy będą musieli indywidualnie rozwiązać zadania konkursowe w czasie nie dłuższym niż dwie godziny.

Laureatami konkursu "O złoty indeks Politechniki Śląskiej" w każdej z czterech dziedzin zostaną osoby, które uzyskają co najmniej 70 procent punktów możliwych do zdobycia w drugim etapie.

Laureaci zostaną podzieleni na trzy kategorie: laureatów I stopnia (pierwsze 10 osób), II stopnia (kolejne 20 osób) i III stopnia (następne 20 osób).

Nagrodą w konkursie dla laureatów I stopnia są złote indeksy. Oznacza to, że w październiku 2018 roku lub rok później będą mogli zacząć studia na wybranym kierunku na Politechnice Śląskiej bez udziału w postępowaniu kwalifikacyjnym.

Laureaci II i III stopnia uzyskają natomiast odpowiednio 40 oraz 30 dodatkowych punktów w postępowaniu rekrutacyjnym.

Ostateczny termin rejestracji w konkursie mija 15 stycznia. Szczegóły dostępne są TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama