GN 41/2019 Archiwum

Przyszedł czas na Mikulczyce

W monografii poświęconej tej dzielnicy Zabrza opowiadają o niej prof. Krzysztof Nitsch, Jerzy Gorgoń i Maria Kroczek.

Album-monografia "Nasze Mikulczyce" to piąta publikacja z serii "Dzielnice Zabrza" wydawanej od 2010 roku przez MBP w Zabrzu. Wcześniej ukazały się opracowania poświęcone Kończycom, Rokitnicy, Biskupicom i Pawłowowi.

Jak zwykle jeden z rozdziałów zawiera wspomnienia mieszkańców. O Mikulczycach opowiadają m. in. rzeźbiarz prof. Krzysztof Nitsch, piłkarz Jerzy Gorgoń, artysta fotograf Piotr Muschalik czy współzałożycielka chóru „Resonans con tutti” Maria Kroczek.

Monografia przybliża historię Mikulczyc sięgającą początków XIV wieku, tutejszych kościołów czy szkół, a także ulice, place i dla dzielnicy charakterystyczne budynki. Publikacja jest bogato ilustrowana, zawiera ponad 600 fotografii i skanów archiwalnych dokumentów.

Miejska Biblioteka Publiczna w Zabrzu zaprasza na prezentację albumu-monografii "Nasze Mikulczyce", która odbędzie się w poniedziałek 11 grudnia o 17.30 w Młodzieżowym Domu Kultury (ul. Tarnopolska 50).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL