Nowy numer 42/2019 Archiwum

Świece i pomoc dzieciom

Trwa caritasowa akcja Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom, świece dostępne są w parafiach.

Od Pierwszej Niedzieli Adwentu w parafiach całej diecezji rozprowadzane są świece Caritas. Tegoroczna 24. edycja akcji odbywa się pod hasłem „Miłosierdzie jest jedno”.

Idea Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom zrodziła się w Rusinowicach, w 1994 roku, podczas zebrania dyrektorów diecezjalnych Caritas. Zapalając świece na wigilijnym stole, wyrażamy solidarność z dziećmi, które potrzebują wsparcia; na pomoc udzielaną im przez Caritas w ciągu całego roku - dożywianie w szkołach, pomoc edukacyjną czy wypoczynek.

W diecezji gliwickiej rozprowadzonych zostanie około 12 tysięcy dużych świec (po 12 zł) i 37 tysięcy małych (po 5 zł). Pieniądze pozyskane w ten sposób przeznaczone są na pomoc dzieciom. Można również wysłać SMS o treści SWIECA pod numer 72052 (koszt: 2,46 z VAT).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL