Nowy numer 42/2019 Archiwum

Dookoła Islandii

Najnowsza książka z 11. wyprawy NINIWA Team już w sprzedaży.

Wydawnictwo NINIWA podczas ostatniego Festiwalu Rowerowego Together zaprezentowało najnowszą książkę z tegorocznej wyprawy rowerowej dookoła Islandii, zatytułowaną „Operacja Rozpoznanie – Nowy Początek”. Jest to już 8. pozycja z serii książek o wyprawach rowerowych związanej z oblatami grupy NINIWA Team, a charakterystycznym kolorem książki jest biel, która nawiązuje do lodowców Islandii. W środku znajdują się relacje z każdego dnia wyprawy, które były pisane przez samych uczestników w jej trakcie. W tym roku jechało 55 rowerzystów, najwięcej ze wszystkich 11 wypraw. „Chodzi przede wszystkim o intencję, o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne” – czytamy o Operacji Rozpoznanie we wstępie do książki, napisanym przez o. Tomasza Maniurę OMI, organizatora wypraw rowerowych.

„Bóg w każdym z nas złożył jakieś predyspozycje, talenty, umiejętności. Trzeba odkryć swoją tożsamość. Logo naszej wyprawy, linie papilarne, które wykorzystywane są do potwierdzenia naszej tożsamości, dla nas były trasami prowadzącymi w głąb siebie. (…) Nowy początek zaczyna się od przyznania się do swoich słabości”. W tej wyprawie po raz pierwszy brało udział dwóch uczestników z Hiszpanii, Carlos i Gonzalo. „Zdecydować się na wyjazd z 53 Polakami, których w większości nie znają i z których żaden nie mówi w ich ojczystym języku; na wyjazd, który przecież nie jest łatwy, często ekstremalny, bardzo trudny i nieprzewidywalny (…). A jednak są to nad wyraz otwarci ludzie. Wnosili dużo dobra. To oni otwarli nas” – napisał o nich o. Tomasz Maniura OMI. Dla nich „nowym początkiem” jest decyzja o wstąpieniu do Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej po zakończonej wyprawie.

Relacja z każdego dnia jest zakończona specjalnym kodem QR, który po zeskanowaniu za pomocą smartfona od razu przekieruje nas do wideorelacji z danego dnia. W książce znajdują się również wspomnienia wszystkich uczestników, w których opowiadają, czym była dla nich ta przygoda, jak zmieniła ich życie oraz jak poznawali lepiej siebie samych i swoją wiarę.

Książkę można nabyć poprzez stronę internetową NINIWA Team.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL