Nowy numer 49/2019 Archiwum

Życzenia przewodniczącego KEP

Dzisiejsza nominacja włącza Ekscelencję jeszcze mocniej we wspaniałe i zobowiązujące dziedzictwo - pisze przewodniczący KEP, metropolita poznański abp Stanisław Gądecki w liście do biskupa nominata.

Publikujemy treść życzeń:

Warszawa, dnia 18 listopada 2017 roku

Ekscelencjo,

Najdostojniejszy Księże Biskupie Nominacie,

z radością przyjąłem dzisiejszy komunikat Nuncjatury Apostolskiej w Polsce, informujący o mianowaniu Księdza biskupem pomocniczym diecezji gliwickiej.

W imieniu Konferencji Episkopatu Polski witam w gronie pasterzy Kościoła, który jest w Polsce. Dzisiejsza nominacja włącza Ekscelencję jeszcze mocniej we wspaniałe i zobowiązujące dziedzictwo.

1050 lat historii, 1050 lat wierności Jezusowi i Jego krzyżowi, 1050 lat głoszenia Ewangelii, 1050 lat sprawowania sakramentów świętych, 1050 lat posługi ubogim, 1050 lat wierności Tradycji, czerpiącej z niewyczerpanego źródła Bożego Objawienia, 1050 lat wierności Stolicy Apostolskiej, 1050 lat heroizmu wiary Ludu Bożego i jego pasterzy. Jedenaście wieków i dziesiątki pokoleń uczniów Chrystusa.

Przez wstawiennictwo Pani Jasnogórskiej – Królowej Polski – życie i posługę Księdza Biskupa powierzam Bogu.

Łącząc wyrazy szacunku, przesyłam braterskie pozdrowienia w Chrystusie,

✠ Stanisław Gądecki

Arcybiskup Metropolita Poznański

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski

Wiceprzewodniczący Rady Konferencji Episkopatów Europy (CCEE)

BP KEP / Warszawa

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama