Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

Poruszone serca

Rodzina Iwaneckich o nominacji biskupiej ks. Andrzeja.

Spotykając się z bliskimi, ks. Andrzej Iwanecki zawsze podkreślał, że tak jak oni mają swoje rodziny, tak on ma swoją, a jest nią jego parafia – wspólnota św. Franciszka w Zabrzu-Zaborzu. Odtąd ta rodzina poszerza się – będzie nią diecezja gliwicka.

W swojej parafii posługiwał jako proboszcz prawie 20 lat. W pierwszym po nominacji wywiadzie (TUTAJ) opowiedział krótko o swojej wizji wspólnoty parafialnej i o otwarciu na nową rzeczywistość i nowe zadania.

Silne korzenie

Ksiądz Andrzej Iwanecki otrzymał bardzo cenny kapitał w postaci wyjątkowej rodziny naturalnej – dużej, bardzo mocno zjednoczonej, zawsze gotowej do pomocy – zarówno wewnątrz, jak i wobec tych, którzy w jakikolwiek sposób oczekują czy wymagają pomocy. Wieloletnie doświadczenie duszpasterza oraz religijne korzenie śląskiej rodziny stanowią wartość nie do przecenienia. Jeśli dodać do niej zaufanie złożone w Bogu, wyrażające się w prostym, ale jakże radykalnym haśle: „Jezus jest Panem”, można z radością oczekiwać dobrych owoców papieskiej nominacji dla całej diecezji. – Jeżeli człowiek na jakimś etapie swojego życia oddał je Panu Jezusowi, to dał Mu pierwszeństwo we wszystkim – powiedział biskup nominat w wywiadzie. I dodał: – On jest Tym, który prowadzi.

Rodzina Iwaneckich o nominacji biskupiej

Jesteśmy wdzięczni Panu Bogu za kapłaństwo naszego syna, brata, szwagra, wujka Andrzeja – za jego wierną służbę w Kościele Chrystusa. Cała nasza rodzina zawsze mocno wspiera wszystkie jego dzieła modlitwą, postem i w każdej potrzebnej w danym momencie formie. Wierzymy, że Jezus, powołując Andrzeja do nowych zadań, pomoże mu i pobłogosławi.

Jego nominacja poruszyła nasze serca, napełniła radością, ale również jako rodzinę kochającą się i wspierającą na co dzień zmobilizowała do tym większego trwania w jedności modlitewnej i coraz lepszego życia. Nie sposób bowiem również nie zadrżeć przed wielkością tego Bożego wezwania i wyzwania.

Niech Bóg będzie uwielbiony w posłudze Andrzeja jako biskupa. Jesteśmy przekonani, że Duch Święty wybrał człowieka dobrego i mądrego i że go nie opuści!

Mama Anna, siostry, bratowa i brat z rodzinami

Ks. prał. Andrzej Iwanecki z rodzicami Anną i Wilhelmem (zm. w 2016 r.)   Ks. prał. Andrzej Iwanecki z rodzicami Anną i Wilhelmem (zm. w 2016 r.)
Archiwum rodzinne

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy