Nowy numer 48/2023 Archiwum

O roli pracy

Przez dwa dni uczestnicy zabrzańskiej konferencji będą mieli okazję wysłuchać ponad 30 referatów.

Tematem 21. Międzynarodowej Konferencji Naukowej z cyklu Kultura Europy Środkowej, która odbędzie się 16 i 17 listopada w Zabrzu, jest „Praca, jej rola i funkcje społeczne na przestrzeni wieków w kontekście Europy Środkowej”.

Konferencję zainauguruje w Teatrze Nowym referat „Śląski etos pracy w socjologicznej perspektywie”, który wygłosi prof. Urszula Swadźba z Uniwersytetu Śląskiego. A po nim odbędzie się dyskusja panelowa. Na temat pracy jako zjawiska społeczno-ekonomicznego i historycznego będą rozmawiać: prof. Ewa Chojecka, ks. Dariusz Dawid, Janusz Dramski, prof. Tomasz Falęcki, prof. Wojciech Iwańczak, prof. Krzysztof Kłosiński, bp prof. Jan Kopiec i prof. Marian Zembala.

Druga część konferencji odbędzie się w Muzeum Górnictwa Węglowego, tam uczestnicy w ciągu dwóch dni wysłuchają ponad 30 referatów. Ze szczegółowym programem można się zapoznać na www.kultura-europy.pl. Konferencję organizują Urząd Miejski w Zabrzu, Komisja Historyczna katowickiego oddziału Polskiej Akademii Nauk i katowicki oddział Polskiego Towarzystwa Historycznego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy