Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

Tęsknota człowieka

– Po to jest to święto, aby pokazać, że rzeczywiście nasza ojczyzna jest w niebie – mówił bp Jan Kopiec na cmentarzu Centralnym w Gliwicach.

W uroczystość Wszystkich Świętych odbyły się tam nabożeństwo słowa Bożego i Różaniec. Część wiernych dotarła tutaj w procesji z kościoła Wniebowzięcia NMP. W homilii bp Jan Kopiec mówił o tajemnicy życia człowieka i jego przeznaczeniu. Podkreślił, że chyba nie ma ludzi, którzy chcieliby świadomie zmarnować życie. – Nosimy w sobie tę tęsknotę, która jest może nieuświadomiona, może nawet nie potrafimy jej dokładnie zdefiniować, ale każdy chciałby życie swoje przeżyć bardzo wartościowo – mówił.

– Po to jest to święto, aby pokazać, że rzeczywiście nasza ojczyzna jest w niebie. Stamtąd oczekujemy spełnienia się tych wielkich zapowiedzi, które nie są tylko czczą opowieścią.

Bp Jan Kopiec powiedział także, że świętość chyba najpiękniej ukazuje się na cmentarzu. Tylko w tej perspektywie jest możliwe oglądanie włożonego wysiłku i naszej uczciwości. Wszystko musi zmierzać do tego, aby układało się to we wspaniałą mozaikę piękna, dobra i prawdy. – Niech w nas odezwie się tęsknota za życiem pięknym, które coś dobrego wniosło w moje istnienie, w życie mojej rodziny, mojego sąsiedztwa. Tych wszystkich, z którymi jestem powiązany. Niech w nas obudzi się tęsknota, by rzeczywiście życia nie zmarnować. A jeżeli nam będzie ciężko, wspomnijmy, że tyle było przed nami ludzi, którzy pokazali, że tak można – podkreślił bp Jan Kopiec.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy