Bohater katechezy

Uczniowie mogą docenić pracę swoich katechetów na lekcjach i poza nimi, ich zaangażowanie i osiągnięcia - w drugiej edycji plebiscytu.

Gliwicki oddział Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” ogłasza drugą edycję plebiscytu „Bohater Katechezy”, do którego można zgłaszać nauczycieli religii szkół podstawowych, ostatnich klas gimnazjum oraz wszystkich rodzajów szkół średnich z terenu diecezji gliwickiej.

W pierwszym etapie od 2 listopada do 29 stycznia 2018 r. uczniowie oraz dyrektorzy szkół mogą proponować kandydatów – katechetów świeckich, księży, siostry i braci zakonnych. Zwycięzca ubiegłorocznej edycji plebiscytu nie może być zgłaszany przez dwie najbliższe edycje.

Zgłoszenia powinny zawierać imię i nazwisko katechety, nazwę szkoły i uzasadnienie, dlaczego zasługuje on na tytuł „Bohatera Katechezy” (zaangażowanie w dzieła miłosierdzia, współpraca z parafią, osiągnięcia katechetyczne, pedagogiczne i dydaktyczne – konkursy, akademie, praca w szkole). Należy je przesyłać do 29 stycznia 2018 r. na adres: Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana”, ul. 3 Maja 26, 40-096 Katowice lub e-mail: katowice@civitaschristiana.pl.

Następnie kapituła plebiscytu ostatecznie kwalifikuje kandydatów do kolejnego etapu. Od 13 marca do 30 kwietnia 2018 r. będzie trwało głosowanie na Facebooku: Bohater Katechezy Diecezji Gliwickiej. Laureat plebiscytu otrzyma tytuł „Bohatera Katechezy 2018”, statuetkę i nagrodę rzeczową. Regulamin dostępny jest na www.opolski.civitaschristiana.pl w zakładce „Bohater Katechezy”.

Plebiscyt odbywa się pod patronatem bp. Jana Kopca i Sekcji Szkolno-Katechetycznej gliwickiej kurii.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..