Nowy numer 41/2019 Archiwum

Bohater katechezy

Uczniowie mogą docenić pracę swoich katechetów na lekcjach i poza nimi, ich zaangażowanie i osiągnięcia - w drugiej edycji plebiscytu.

Gliwicki oddział Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” ogłasza drugą edycję plebiscytu „Bohater Katechezy”, do którego można zgłaszać nauczycieli religii szkół podstawowych, ostatnich klas gimnazjum oraz wszystkich rodzajów szkół średnich z terenu diecezji gliwickiej.

W pierwszym etapie od 2 listopada do 29 stycznia 2018 r. uczniowie oraz dyrektorzy szkół mogą proponować kandydatów – katechetów świeckich, księży, siostry i braci zakonnych. Zwycięzca ubiegłorocznej edycji plebiscytu nie może być zgłaszany przez dwie najbliższe edycje.

Zgłoszenia powinny zawierać imię i nazwisko katechety, nazwę szkoły i uzasadnienie, dlaczego zasługuje on na tytuł „Bohatera Katechezy” (zaangażowanie w dzieła miłosierdzia, współpraca z parafią, osiągnięcia katechetyczne, pedagogiczne i dydaktyczne – konkursy, akademie, praca w szkole). Należy je przesyłać do 29 stycznia 2018 r. na adres: Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana”, ul. 3 Maja 26, 40-096 Katowice lub e-mail: katowice@civitaschristiana.pl.

Następnie kapituła plebiscytu ostatecznie kwalifikuje kandydatów do kolejnego etapu. Od 13 marca do 30 kwietnia 2018 r. będzie trwało głosowanie na Facebooku: Bohater Katechezy Diecezji Gliwickiej. Laureat plebiscytu otrzyma tytuł „Bohatera Katechezy 2018”, statuetkę i nagrodę rzeczową. Regulamin dostępny jest na www.opolski.civitaschristiana.pl w zakładce „Bohater Katechezy”.

Plebiscyt odbywa się pod patronatem bp. Jana Kopca i Sekcji Szkolno-Katechetycznej gliwickiej kurii.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL