Nowy numer 42/2019 Archiwum

Zbiórki podliczone

Wielkim sukcesem zakończyła się kwesta gliwickiego hospicjum. Na cmentarzach diecezji zbierano także na inne cele.

- W tym roku rekordy mnożyły się jeden po drugim. Tegoroczna kwesta trwała 3 dni, wzięło w niej udział 19 organizacji, wydano łącznie ponad 820 puszek – informuje Aneta Korzuśnik, koordynator kwesty na rzecz Hospicjum Miłosierdzia Bożego w Gliwicach. – Kwestowaliśmy aż w 16 miejscach, zarówno w Gliwicach, Knurowie jak i okolicznych miejscowościach: Pilchowicach i Wilczy. Jednak w tym roku największym pozytywnym zaskoczeniem był wynik finansowy, ponieważ mimo ekstremalnie złych warunków pogodowych zebraliśmy ponad 167 tysięcy złoty. To rekord.

Podsumowanie kwesty hospicjum z podziękowaniami odbędzie się 10 listopada o 18.00 w miejscu o nazwie Scena Forum na I piętrze Galerii Handlowej Forum w Gliwicach.

Zbiórka udała się też Towarzystwu Pomocy im. św. Brata Alberta w Zabrzu, które na cmentarzach miasta zebrało 13 500 zł, o 1500 zł więcej niż w zeszłym roku.

Ponad 15 tys. zł zebrano na dwóch bytomskich cmentarzach w tegorocznej kweście Towarzystwa Miłośników Lwowa na pomoc Polakom na Wschodzie oraz świąteczne wsparcie najbiedniejszych dzieci na Śląsku.

- Zebrana kwota pozwoli nam planować działania na cały rok. Najbliższy wyjazd ze świąteczną pomocą na Kresy planujemy już 8 grudnia. Odwiedzimy m.in. wieś Łanowice na Ukrainie, gdzie 99 proc. mieszkańców stanowią Polacy – poinformowała PAP Danuta Skalska, prezes bytomskiego oddziału towarzystwa.

W Bytomiu zbierano także pieniądze na rzecz zabytkowego cmentarza Mater Dolorosa. W tej zbiórce uzyskano ponad 6 tys. złotych.

Zbiórki podliczone   Wolontariusze kwesty na rzecz gliwickiego hospicjum Klaudia Cwołek /Foto Gość

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL