Nowy numer 42/2019 Archiwum

Muzyka na planie

Projekcje klasycznych dzieł filmowych z nową oprawą muzyczną - festiwal w Tarnowskich Górach.

To jedyny taki festiwal w Polsce - zachęcają organizatorzy. Potrwa od 20 do 22 października. Muzyka Na Plan to festiwal w formie konkursowej, w całości poświęcony filmom niemym, prezentowanym z muzyką na żywo. Klasyczne dzieła filmowe zyskują nową oprawę muzyczną, czasem nietypową czy nawet zaskakującą. Dzięki takiemu zabiegowi klasyka niemego kina może stać się bardziej aktualna i łatwiejsza w odbiorze dla widzów.

Pojedyncze projekty tego typu pojawiają się na różnych festiwalach i przeglądach filmowych, ale tylko w charakterze imprez towarzyszących. Ten festiwal poświęcony jest im w całości, a jego kolejne edycje pokazują coraz większe zainteresowanie publiczności i wykonawców, którzy chcą wziąć udział w wydarzeniu.

Muzyka Na Plan to festiwal, który ma formę konkursu. Publiczność i jury spośród wszystkich projekcji wybierają najlepsze wykonanie. Każdy z uczestników wybiera sobie film, do którego tworzy muzykę, a autor najlepszego podkładu otrzymuje nagrodę pieniężną.

Festiwal, który odbędzie się w Szkole Muzycznej w Tarnowskich Górach, rozpoczyna się 20 października o 19.00; tego dnia zaplanowane są trzy projekcje. W sobotę 21 października od 18.00 będzie okazja do zobaczenia czterech propozycji, a w niedzielę trzech kolejnych i nastąpi ogłoszenie wyników konkursu.

Oprócz tego zaplanowane zostały wydarzenia towarzyszące: w sobotę: od 10.00 do 15.00 - warsztaty fotografii otworkowej, a od 14.30 do 17.30 - warsztaty muzyczne, natomiast w niedzielę o 16.00 - wykład nt. pierwszych prób udźwiękowienia polskiego kina.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL