Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

Razem kształtujmy świat

„Idźmy naprzód z nadzieją” – to hasło tegorocznego Dnia Papieskiego, który obchodzony był 8 października w gliwickiej katedrze.

Jak co roku, w niedzielę bliską rocznicy wyboru Jana Pawła II na Stolicę Piotrową, w katedrze pw. Świętych Piotra i Pawła w Gliwicach odprawiono pontyfikalną Mszę Świętą. Przewodniczył jej biskup Jan Kopiec, zaś szczególną modlitwą objęto nauczycieli, katechetów i wychowawców. Wśród wiernych znaleźli się również stypendyści fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” i uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II z Gliwic, którzy włączyli się także w przygotowanie liturgii.

Nawiązując w homilii do tegorocznego hasła Dnia Papieskiego, biskup zachęcał, by „nie być tylko konsumentami, ale pokazywać, jak pięknie kształtować świat”. – Nie dlatego, że nam się tak podoba, ale dlatego, że jesteśmy do tego powołani – zaznaczył. Apelował także, byśmy idąc naprzód, nikogo nie odrzucali, ale zawsze pochylali się z pokorą i szacunkiem nad każdym człowiekiem, ponieważ takie jest główne przesłanie „Dzieła Nowego Tysiąclecia”.

Biskup Kopiec życzył wszystkim uczestnikom uroczystości „odważnego, pełnego nadziei podążania naprzód”.

Po Mszy Świętej przeprowadzono zbiórkę na rzecz fundacji, a na placu przy katedrze członkowie Maltańskiej Służby Medycznej oferowali słynne papieskie kremówki, z których dochód przeznaczony będzie na organizację Opłatka Maltańskiego dla ubogich.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy