Nowy numer 41/2019 Archiwum

Razem kształtujmy świat

„Idźmy naprzód z nadzieją” – to hasło tegorocznego Dnia Papieskiego, który obchodzony był 8 października w gliwickiej katedrze.

Jak co roku, w niedzielę bliską rocznicy wyboru Jana Pawła II na Stolicę Piotrową, w katedrze pw. Świętych Piotra i Pawła w Gliwicach odprawiono pontyfikalną Mszę Świętą. Przewodniczył jej biskup Jan Kopiec, zaś szczególną modlitwą objęto nauczycieli, katechetów i wychowawców. Wśród wiernych znaleźli się również stypendyści fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” i uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II z Gliwic, którzy włączyli się także w przygotowanie liturgii.

Nawiązując w homilii do tegorocznego hasła Dnia Papieskiego, biskup zachęcał, by „nie być tylko konsumentami, ale pokazywać, jak pięknie kształtować świat”. – Nie dlatego, że nam się tak podoba, ale dlatego, że jesteśmy do tego powołani – zaznaczył. Apelował także, byśmy idąc naprzód, nikogo nie odrzucali, ale zawsze pochylali się z pokorą i szacunkiem nad każdym człowiekiem, ponieważ takie jest główne przesłanie „Dzieła Nowego Tysiąclecia”.

Biskup Kopiec życzył wszystkim uczestnikom uroczystości „odważnego, pełnego nadziei podążania naprzód”.

Po Mszy Świętej przeprowadzono zbiórkę na rzecz fundacji, a na placu przy katedrze członkowie Maltańskiej Służby Medycznej oferowali słynne papieskie kremówki, z których dochód przeznaczony będzie na organizację Opłatka Maltańskiego dla ubogich.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL