Nowy numer 43/2020 Archiwum

Różaniec do Granic

W dniu, kiedy całą Polskę będziemy otaczać modlitwą, można dołączyć do tej inicjatywy w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa.

We wspomnienie Matki Bożej Różańcowej, 7 października, w pierwszą sobotę miesiąca, na zakończenie obchodów 100. rocznicy objawień fatimskich, na granicach Polski ma stanąć łańcuch ludzi modlących się na różańcu. Będą prosić o ratunek dla Ojczyzny i całego świata.

Tego dnia w parafii franciszkańskiej w Gliwicach odbędzie się specjalne spotkanie modlitewne, które rozpocznie się o 16.30 Godziną Maryjną – adoracją Najświętszego Sakramentu. O 17.30 odbędzie się Msza św. ku czci Matki Bożej Różańcowej. Po niej o 18.30 wszyscy uczestnicy staną wokół placu kościelnego, gdzie wyniesiona zostanie figura Matki Bożej Fatimskiej i w modlitwie różańcowej będą łączyć się z uczestnikami Różańca Do Granic.   

– Zapraszamy w tym dniu mieszkańców Gliwic po to, żeby modlić się w intencji pokoju na świecie, jak zachęca nas do tego Matka Boża Fatimska. Tak jak uczestnicy tej inicjatywy zgromadzą się na granicach naszej ojczyzny, tak my też chcemy stanąć przy Matce Bożej, by modlić się przede wszystkim o pokój, ale też wstawiać się nasze rodziny, miasto, diecezję i cały Kościół – mówi o. Tymoteusz Piotr Olsiński, proboszcz parafii franciszkańskiej w Gliwicach.

Więcej informacji na temat tej inicjatywy modlitewnej można znaleźć na: www.rozaniecdogranic.pl

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama