Nowy numer 33/2019 Archiwum

Alex pojedzie do Mediolanu

Uczeń gliwickiego liceum zakwalifikował się do europejskiego finału konkursu "The Muser Battle".

Alex Pulda, uczeń drugiej klasy liceum przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 4 w Gliwicach, wygrał krajowy etap konkursu "The Muser Battle" w kategorii piosenki.

Polskie finały, również w kategoriach wideo i tanecznej, odbywały się w Krakowie. Tam zaprezentował utwór "1944" Jamala, zwycięską piosenkę w konkursie Eurowizji w 2016 roku.

Dzięki wygranej Alex pojedzie do Mediolanu na drugi etap konkursu. Tam powalczy o wyjazd do Los Angeles z pozostałymi uczestnikami z Wielkiej Brytanii, Niemiec, Hiszpanii, Włoch, Francji i Holandii.

Alex jest uczniem klasy o profilu matematycznym. Równolegle uczy się w szkole muzycznej II stopnia. Gra na fortepianie, kontrabasie i gitarze. Muzyczne pasje zawdzięcza, jak sam podkreśla, babci, która zaprowadziła go po raz pierwszy do młodzieżowego domu kultury, a później do szkoły muzycznej.

Laureat ma już na swoim koncie inne sukcesy sukcesy - był półfinalistą 8. edycji programu "Mam talent", występował też w serialu telewizyjnym "Szkoła". W wolnym czasie lubi pływać i czytać książki, jednak ma go niewiele.

Od dziesięciu lat każdy jego dzień jest wypełniony zajęciami od 8.00 do 21.00, a w weekendy są jeszcze castingi i występy. Swoją przyszłość Alex wiąże ze studiami aktorskimi i szkołą baletowo-wokalną, ale nie wyklucza także studiowania na politechnice. Choć - jak przyznaje - na razie wygrywa muzyka.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL